A A A

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
کارآفرینی

کارآفرینی در تعریف پدید آوردن کسب و کاری جدید است با استفاده از ایده هایی نو. یک کارآفرین با تشخیص نیاز بازار اقدام به راه اندازی کاری تولیدی یا خدماتی می نماید که هم به نیاز بازار پاسخ می دهد و هم خود از از این کسب و کار جدید منتفع می شود. طیف کسب و کارهایی که در آنها کارآفرین ها وارد عرصه بازار می شوند نامحدود است و خوشبختانه اکثر دولت ها از جمله دولت ایران هم از کارآفرینی حمایت می کنند و با کمک های مالی و معنوی چه از طریق وام های با بهره کم و چه از طریق مشاوره در دفتر اداره صنایع و بازرگانی به افراد علاقمند به کارآفرینی خدمات مناسب ارائه می نمایند.

در حوزه بازاریابی هم می توان با ایجاد مباحث کارآفرینی به خوداشتغالی اقدام نمود و با پاسخ دادن به نیاز بازار نفع شخصی هم از آن برد. در این زمینه می توان بی نهایت طرح و ایده یافت یا ایجاد کرد که با کمک هر یک از آنها می توان به درامدهای بالائی دست یافت.

ساده ترین و شاید پرمنفعت ترین این کارآفرینی ها ویزیتوری اجناس تولید کنندگان گوناگون است. تولید کنندگان همیشه نیاز به افرادی دارند که بتوانند برای آنها کالاهای تولیدی شان را بفروش برسانند و همیشه بیشتر تولید کنندگان در ازاء این خدمت حاضر هستند درصد مناسبی از بهای تمام شده محصولاتشان را به این افراد بپردازند. آیا شما می تواند یکی از این افراد باشید؟ پاسخ این است که البته به این شرط که بتوانید آموزش شایسته و مناسبی در این زمینه دریافت نمایید می توانید بازارهایی را که این کالاها در آنها مورد نیاز هستند را یافته و در آنها اقدام به فروش نمایید.

مطلب البته به این سادگی ها هم نیست! چراکه معمولا کسانی که می توانند این کالاها را به دست مصرف کننده نهایی برسانند معمولا به سختی حاضر می شوند بروی یک کالای جدید که تا بحال آنها امتحان نکرده اند ریسک نمایند و آنها را در ویترین خود قرار دهند. اگر این کار ساده بود ٬ خود تولید کنندگان این کار را انجام داده و دیگر حاضر نبودند کسانی را که این کار را انجام می دهند را در سود خود شریک نمایند. این کار البته کاری بسیار تخصصی است که نیازمند تخصص و تکنیک و تاکتیک های گوناگون و برنامه ریزی و مدیریت بسیار بالائی است. چنانچه شما نیز این تخصص را فرابگیرید خواهید توانست در این چرخه اقدام به کارآفرینی نمایید و با کمترین سرمایه نقدی ممکن شروع به فعالیت در این بازار نمایید.

کار ویزیتورها اگرچه کار پرزحمتی است اما کاری بسیار پایدار و همیشگی است. چه وضعیت اقتصادی بهبود یابد و چه وضعیت اقتصادی رو ضعف گذار یک ویزیتور همیشه می تواند درامد مناسب سلیقه خود را از بازار اخذ کرده و در جای مناسب قرار بگیرد. ویزیتورهای خویش فرما که به آنها ویزیتورهای چریک می گوییم کار خود را خودشان انتخاب می کنند و چنانچه از کاری درامد ناسب نداشته باشند می توانند بسادگی آنرا تغییر داده و در مقام ویزیت کالائی قرار گیرند که منافع شخصی شان را تامین نمایند.

ویزیتورهای چریک آزادکارند و همیشه برای این آزادی اهمیت زیادی قائل هستند. آزادکاری باعث می شود تا قدرت خلاقیت ویزیتورهای چریک افزایش پیدا نماید و به جائی خواهد رسید که دیگر هیچ بنگاه اقتصادی توان برابری با آنها را نخواهد داشت. تنها در آن نقطه است که کار ویزیتور چریک به پایان می رسد و دیگر نمی تواند یک چریک بازار باقی بماند. او مجبور خواهد بود برای ادامه فعالیت خود را تبدیل به بنگاه اقتصادی در بازار نماید و جای را برای دیگر ویزیتورهای چریک خالی نماید.

آنچه ما اینجا ارائه می نماییم ٬ مجموعه ایی کامل از آموزش های لازم برای دست یابی به تخصص بازاریابی چریکی است. این آموزش ها از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته به گونه ایی برنامه ریزی شده است که هر کسی که مایل به یادگیری و به کاربندی آموزش های خود باشد بتواند با کمک آنها اقدام به خود اشتغالی از طریق ویزیتوری نماید. مکالمات شبیه سازی شده و فراوانی مثال ها باعث می شود تا مطلب به خوبی و با جذابیت هرچه تمام تر در ذهن شما جای گرفته و شما را پیش از شروع به تجربه کاملا با زیر و زبرهای لازم در این کار آشنا نماید.

پس اگر اهل عمل هستید ٬ این فرصت را از دست ندهید.

اشتراک این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn