A A A

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اگر تولیدکننده محصولی باشید بی تردید بخوبی این نکته  را می دانید.

ویزیتور در تعریف شخصی است که کار بازاریابی و فروش را بطور مستقیم و رو در رو با مشتریان انجام میدهد. درست این نقطه از بازاریابی است که شما حتی در زندگی خانوادگی تان به آن نیاز دارید! هر کسی که چیزی دارد برای فروش آن نیاز دارد تا راهی برای عرضه آن به بازار و معرفی درست و سالم محصولش به مشتریانش بیابد. به نظر ما بهترین و کم هزینه ترین این راه ها ارائه محصول توسط افراد کارآمدی است که برای معرفی محصول و یافتن مشتریان آن تلاش نمایند.

بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا از تکنیک های بازاریابی مبتنی بر تبلیغات گروهی استفاده می کنند اما همه تولید کنندگان توانائی پرداخت هزینه های این روش های بازاریابی را ندارند. اینجاست که بازاریابی چریکی پا به عرصه وجود می گذارد. این روش از بازاریابی که به بازاریابی پارتیزانی هم معروف است بر اساس کاربرد اصول و تکنیک های جنگ های چریکی در بازاریابی است. در میدان های جنگ چریک ها دسترسی به منابع مالی و پشتیبانی قدرتمندی ندارند و به همین دلیل به روش های کم هزینه و غیر متعارف روی می آوزند. شاید به همین دلیل باشد که به تکنیک های جنگ های چریکی در اصطلاح جنگ نامنظم گفته می شود. در بازار هم رسانه ها و بلندگوهای تبلیغاتی که می توانند بخوبی محصولات را به مشتریان آنها معرفی نمایند در اختیار شرکت های قدرتمند و بسیار بزرگ است. برای نمونه تولید کنندگان کارگاهی به هیچ وجه توانائی مالی تبلیغات در تیزرهای تلوزیون سراسری را ندارد. چراکه این تیزرها هزینه های نجومی در ازاء هر یک ثانیه در بر دارند. به همین ترتیب تصور کنید که تابلوهای تبلیغاتی در کلان شهرها و تبلیغات بروی بدنه ناوگان حمل و نقل شهری هم برای تولید کنندگان کوچک بسیار گرانقیمت هستند.

بازاریابی چریکی در طرف مقابل طراحی می شود تا به نیاز این تولیدکنندگان در بازار پاسخ دهد. گفتیم طراحی می شود ٬ چرا که تکنیک جنگ های نامنظم چریکی هرچند مبتنی بر اصول تجربه شده و عملیاتی است ولی بیشتر از تکیه بر اصول و قوانین مبتنی بر خلاقیت و نوآوری است. تاکتیک های هیچ دو جنگ چریکی با یکدیگر شبیه نیستند بلکه آنها برای موقعیت خاص و شرایط و زمانی خاص طراحی می شوند. در بازار هم وابسته به شرایط و زمان تاکتیک های خلاقانه ایی برای بازاریابی ارزانقیمت طراحی می شود که بیشتر آنها بسیار ساختار شکنانه و غیر متعارف هستند.

در این میان یکی از روش های پرمنفعت که در تاکتیک های بازاریابی پارتیزانی نقش مهمی بازی می کند ٬ ویزیتوری چریکی است. ویزیتورهای چریک با ابداع روش های خلاقانه و انحصاری وارد بازار شده و با فروش رو در رو  محصولات تولید کنندگان را بدست متقاضیان آنها می رسانند. این مطلب اگرچه ممکن است بسیار بدیهی و ساده جلوه کند ولی واقعیت اینگونه نیست. بسیاری از متقاضیان در معرض تبلیغات همه سویه برندهای معتبر هستند و بسادگی حاضر به آزمودن یک کالای مشابه با کیفیت ولی جدید نیستند. وفاداری به برند امری است که تولید کنندگان بزرگ تمام تلاش خود را برای نگهداری آن می کنند و  به جرات می توان گفت بدون ویزیتورهای آزموده و خلاق عملا تولید کنندگان کوچک سرنوشتی بجز ورشکستگی نخواهند داشت. اینجاست که می توان تصور کرد نقش ویزیتورها برای فروش محصولات تولید کنندگان کوچک تا چقدر حیاتی است و  اغراق نیست اگر بگوییم نفس حیاتی تولید کنندگان کوچک ویزیتورها هستند.

به این ترتیب شغلی ایجاد و همیشه مورد نیاز بازار است که علاوه بر پایداری و ایجاد امنیت شغلی ٬ درامد مناسبی را هم از سود بازار نصیب مالک خود می کند. ویزیتوری چریکی می تواند یکی از پردرامد ترین مشاغل در هر وضعیت اقتصادی به حساب آید. بنابر این اگر فکر می کنید مایل هستید تا با اصول این روش ورود به بازار از ابتدا و تا مراحل حرفه ایی آشنا شده و  به عنوان یک حرفه به آن بپردازید ٬ این پایگاه اینترنتی همانجائیست که باید در آن به این نیاز خود پاسخ دهید. آموزش های این پایگاه همگی بر اساس بزاریابی پارتیزانی و بکار بری تکنیک های آن در حرفه ویزیتوری پیاده سازی شده و توسط افراد بسیاری مورد تجربه قرار گرفته. شاید این فرصت همانی است که نباید آنرا از دست دهید.

ویزیتوری چریکی را اکنون با توجه به مطلب بالا می توانید بخوبی درک نمایید و احتمالا می توانید حدس بزنید که ویزیتوری چریکی می تواند چه تغییرات مهیجی در زندگی شما بدهد.

وقت تنها چیزی است که نمی تواند آنرا جبران نمود! تصمیم خود را بگیرید!

اشتراک این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn