A A A

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایده های واقعا نو آورانه – جدای از ایده های قدیمی که در زمینه ای جدید به کار گرفته می شوند و یا شکل تغییر یافته ایده موجود – به ندرت یافت می شوند. ایده های نو آورانه اغلب زمانی ایجاد می شوند که ما از ناحیه آسایش خود خارج می شویم و یا قوانین را در هم می شکنیم. 

ذهن خلاق ذهنی است که خود را محدود به چهارچوب های مشخص شده از طرف بازار نمی کند. بازاریاب چریک خلاقیت را به عنوان یک رکن در ذهن خود دارد و یکی از پارامترهای خلاقیت رهایی از چهارچوب های تعریف شده در بازار و ورود به قلمروهای ناآزموده هاست.
کاستی های چهارچوب را یا می توان با تلفیق امکانات موجود برطرف نمود و یا با تخصصی کردن یکی از امکانات موجود و توسعه آن اما بازاریاب های چریک بخوبی می دانند که همیشه می توان راهی برای گسترش چهارچوب پیدا کرد و مرزهای آن را گسترش داد. افزودن به مرزهای یک چهارچوب نیاز خواهد داشت که ذهن به روزمرگی متداول در ذهن بازاریاب های سنتی عادت نکند.
دکتر سوئدفلد استاد روان شناسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا ، به نکته جالبی دست یافته است. او روشی به نام تکنیک تهییج محیطی محدود REST را به وجود آورده که در آن افرادی را که در اتاقی تاریک بدون محرک های دیداری و یا شنیداری قرار دارند، مورد بررسی قرار می دهند. سوئد فلد در این آزمایش متوجه شد نه تنها احساس جنون به افراد تحت آزمایش دست نمی دهد بلکه برعکس فشار خون در آنها پایین آمده ، حال و حوصله بهتری پیدا کرده و خلاق تر می شوند.

فردی که می خواهد خارج از چارچوب فکر کند، بهتر از کسی است که داخل یک چارچوب فکر می کند.

نویسنده:هادی صرامی

اشتراک این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید