A A A

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
بازاریاب های چریک و نظر سنجی های سنجیده

انسان ها فطرتا موجوداتی اجتماعی و تعاملی هستند. وفاداری به یک کسب و کار یا تجارت در واقع پیوند بین فرد با نام تجاری خاص یا محصول و تمایل او به بیان این مطلب به دیگران است. با این تعریف یک بازاریاب پارتیزان بخوبی متوجه این نکته می شود که اگر بدانیم مشتریان ما چگونه به کسب و کار ما می اندیشند ، آنگاه خواهیم توانست دریابیم که چگونه این دیدگاه را ویرایش کنیم.


برای تعیین میزان وفاداری به یک بازاریاب چریک و یا یک ویزیتور پارتیزان یا یک تجارت بر اساس بازاریابی چریکی این است که دریابیم مشتریانمان در مورد محصولات ما چگونه فکر می کنند. روش مستقیم و ساده این کار پرسش مستقیم از خود مشتریان است. اما به خاطر داشته باشید به جای استفاده از یک پرسشنامه پیچیده که در آن مشتری حوصله پاسخگویی به آنرا نداشته باشد ، از مشتری یک سئوال ساده اما با معنی را بپرسید: چه کسی این محصول را به شما معرفی کرده و شما به چه کسی  آن را معرفی خواهید کرد؟ استراتژی موجود در پشت این سئوال این است که دریابید شجره نامه ارتباطات مشتریان شما با کسب و کار پاتیزانی شما چگونه است. در تعداد بالا از مشتریان شما در خواهید یافت که مشتری الف توسط مشتری ب معرفی شده و مشتری ب را مشتری ج معرفی نموده. از طرف دیگر مشتری ج مشتری د را نیز به شما معرفی نموده و همچنین مشتری ه با استفاده از مشتری د با کسب و کار چریکی شما آشنا گردیده .با توجه به پاسخ ها می توان پاسخ دهندگان را به سه گروه تفکیک کرد:


1) توصیه کنندگان
 2)مشتریان راضی ولی منفعل
 3) منتقدان


بخاطر داشته باشید که با نسبت توصیه کنندگان به منتقدان می توانید میزان موفقیت خود را بسنجید.اگر میزان توصیه کنندگان شما از میزان منتقدان شما بیشتر باشد ، شما در مسیر درست هستید و در غیر اینصورت باید دست به اصلاح استراتژی بازاریابی چریکی خود یا ارتقاء محصولاتتان بنمایید.
ساختار پورتفلیو و یا مشتریان خود را به شکل شجره نامه رسم کنید. مشخص نمایید که کدام مشتری از کدام مسیر با کسب و کار چریکی شما آشنا شده ، خواهید دید که یک مشتری از طریق چه افرادی و چگونه، مشتری شما شده است.
بازاریاب های چریک بخوبی می دانند که مشتریان توصیه کننده و توجه خاص به آنها و دادن امتیاز بیشتر به آنها برای یک کسب و کار چریکی تا چه میزان حیاتی است.

نویسنده: هادی صرامی

 

اشتراک این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید