A A A

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اگر ماشین ها بتوانند فکر کنند، این کار را بهتر از ما می کنند. محققین و بازاریاب ها بدنبال ارزیابی هایی هستند که کامپیوترها می توانند از بازار ارائه کنند. اگرچه نرم افزارهای زیادی در این زمینه وجود دارد اما با ورود تکنولوژی هوشمند به این عرصه راه برای تحلیل های هوشمندانه سیستمی باز شده است.

هوش مصنوعی آی بی ام می تواند شوخی کند و جوک گویی نماید، هوش مصنوعی گوگل در حال حاضر می تواند لبخوانی بهتر از متخصصین این کار را انجام دهد و در ظرف چند ساعت یک بازی کامپیوتری را در حد حرفه ایی یاد بگیرد. هوش مصنوعی ام آی تی می تواند تصاویر یک فیلم را سه ثانیه پیش از آنکه رخ دهند پیشگوئی کند.

مجموع این تکنولوژی ها این امید را در بازاریاب ها بوجود آورده که بزودی می توان رفتارهای بازار را توسط هوش مصنوعی پیش بینی نمود. در واقع دانشگاه استنفور در حال تحقیق بروی پروژه ائی است که هدف آن پیش بینی وضعیت بازار بورس و جابجائی های سهام در اشل بالاست.

پروفسور رابرت مث مسئول این پروژه بیان می کند که این تکنولوژی با در اختیار داشتن الگوهای مختلف رویکردی و پارامترهای موثر بر بازار از یک سو و با دریافت و تحلیل اتفاقات از سوی دیگر می تواند با دقتی بالاتر از 99 درصد ، حرکت های بازار را پیش بینی کند. وی می افزاید: این تا همین نقطه یعنی یک موفقیت کامل!

بدین ترتیب می توان انتظار داشت که در آینده ایی نه چندان دور بازاریاب های کامپیوتری را بتوان استخدام کرد که بتوانند با یافتن مخاطبین هدف و طراحی مناسب ترین استراتژی ها بالاترین راندمان بازاریابی را به نمایش بگذارند.

اشتراک این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید